Chrbát

  1. Mŕtve ťahy (Deadlifts): Stojte pri činke, sklonené nohy, a zdvihnite činku zo zeme. Tento cvik posilňuje celý chrbát, spodnú časť chrbta a stredné časti tela.
  2. Hyperextensions (Vypnutie chrbta na hyperextension lavičke): Ležte na hyperextension lavičke a zdvíhajte trup nahor, čím cvičíte spodnú časť chrbta.
  3. Pull-Ups (Šplh na hrazde): Visíte na hrazde a tlačíte telo nahor, čím cvičíte hornú časť chrbta a svaly ramien.
  4. Bent-Over Rows (Ohnuté ťahy s činkou): Sklonte sa v bokoch a ohnete nohy, držte činku a zdvíhajte ju smerom k hrudníku, čím cvičíte horšiu časť chrbta a svaly trapézu.
  5. T-Bar Rows: Použite T-Bar stroj alebo pridajte činku do rohu a zdvíhajte ju smerom k hrudníku, zamerané na strednú časť chrbta.
  6. Lat Pulldowns (Ťahy horného stisku na stroji): Použite lat pulldown stroj a ťahajte stuhu smerom k hrudníku, cvičíte hornú časť chrbta a lats.
  7. Seated Cable Rows (Ťahy s posilňovacím strojom na sedátku): Ťahajte ramená dozadu na posilňovacom stroji s káblovým lanom, čím cvičíte strednú časť chrbta.
  8. Face Pulls: Použite káblový stroj s lanom a ťahajte lano smerom k tvári, cvičíte hornú časť chrbta a trapéz.
  9. One-Arm Dumbbell Rows (Ťahy jednoručnou činkou): Sklonené v bokoch, držte jednoručnú činku a zdvíhajte ju smerom k hrudníku, cvičíte strednú časť chrbta.
  10. Pullover (Predklon s jednoručnou činkou nad hlavou): Ležte na lavičke a zdvíhajte jednoručnú činku nad hlavou, čím cvičíte strednú časť chrbta a svaly hrudníka.